Dědic s exekucí vlastnící podíl pozemku zemřel - co bude s exkučně obsaveným pozemkem?

1 odpověď

Vlastním ideální polovinu zahrady. Druhým vlastníkem je před exekucemi prchající seniorka. Seniorka zemře, syn kvůli dluhům dědictví odmítne. Co se stane s její polovinou pozemku odmítnutou v dědictví? Kdo bude napsán jako vlastník na katastru? Co bude s exekucí, věřitelem a zástavním právem exekutorským na LV? Děkuji.

Dobrý den, v případě odmítnutí dědictví jediným dědicem bude majetek použit na uspokojení pohledávek věřitelů, v případě nemovitosti (podílu) bude tato s největší pravděpodobností dražena a nový vydražitel se stane novým vlastníkem.