Udání exekutorskému úřadu

2 odpovědi

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde je možné nahlásit člověka, který má exekuce, bydliště na MÚ, přitom pracuje na černo a slušně vydělává a ještě je veden na ÚP, kde pobírá podporu. Tento dotaz jsme psali přímo na exekutorský úřad, ale naprosto bez reakce. Víme přesně, kde tato osoba bydlí a kde pracuje. (adresy atd...) Dokonce i rodné číslo. Udělá s tím někdo něco, nebo to nemá cenu a ten člověk se bude nadále smát. Děkuji.

Dobrý den, soudní exekutor může vymáhat pohledávku jen z majetku, který lze oficiálně dohledat. Pokud víte, kde dlužník bydlí, může exekutor provést tzv. mobiliární exekuci. Pokud jste oprávnění v dotčeném exekučním řízení, podejte písemnou žádost o provedení této exekuce. Co se týče neoficiální práce dlužníka, nahlašte exekutorovi, kde je zaměstnán, ať udělá dotaz na zaměstnavatele, zda dlužníka zaměstnává. Pokud toto zaměstnanavatel nepotvrdí, lze si na něj stěžovat například u Státního úřadu inspekce práce.