Exekuce na auto od bývalého vlastníka

2 odpovědi

Dobrý den přeji, rád bych se zeptal co dělat když jsem prodal auto které jsem koupil na ičo. od ičo. s odpočtem dph v roce 25,3,2014 a prodal do ičo. s odpočtem dph. ke dni 11,5,2022 a při přepisu vozidla z mého iča. se nepodařilo vůz přepsat protože je na něm vedena exekuce na předchozího majitele. Informace mi nedají že nejsem oprávněn ale auto které jsem vlastnil více jak 7 roků mi chtějí zabavit. Co dělat? Děkuji za radu

Dobrý den, tato rubrika se omezuje na dotazy, které se týkají exekuce, tedy Vám odpovím na Váš dotaz v části týkající se této oblasti. Bohužel pokud jste koupil vozidlo od dlužníka v exekuci, dle zákona jste se nemohl stát vlastníkem, neboť veškerý majetek dlužníka je nutno zpěnežit ve prospěch věřitele. Vy si můžete uplatnit na dlužníkovi bezdůvodné obohacení ve výši odpovídající kupní ceně.

Děkuji za odpověď, jste super poradna.
čekejte
Váš dotaz byl přijat ke zpracování. Odpověď Vám přijde na emailovou adresu, kterou jste zadal/a při uložení dotazu. Děkujeme, že využíváte našich služeb.