zaměstnavatel neplatí insolvenci

1 odpověď

Dobrý den,

jsem v insolvenčním řízení a k dnešnímu dni bych měl mít insolvenci ukončenou. Nastal, ale problém, že jsem zjistil že zaměstnavatel insolvenci 8 měsíců neplatí přitom mi jsou peníze strženy. Insolvenční správkyně i já osobně jsem již několikrát zaměstnavatele upozornil na tuto chybu, ale nic se neděje. Nejhorší je, že ač bych měl insolvenci už doplacenou srážky musí pokračovat dál.
Dá se s tím něco dělat???
děkuji

Dobrý den,
Váš zaměstnavatel si přisvojil Vaši mzdu, resp. část Vaší mzdy protiprávně. Je možné podat na zaměstnavatele trestní oznámení, neboť uvedené jednání by mohlo naplnit skutkovou podstatu trestného činu zpronevěry.