Exekuce - výživné

2 odpovědi

Manžel dlužil 30 000 na výživném (2 děti celkem 5 400 Kč). Bylo zahájeno exekuční řízení a zastavena 1/4 domu, jíž je majitelem + zablokování bankovního účtu. Manžel dlužnou částku uhradil + 27 000 za poplatky) I přesto je dům stále v exekuci a výživné (5 400 + 1 000 exekutorovi měsíčně) musí hradit k rukám exekutora s tím, že tato situace má trvat do plnoletosti dětí. Je to, prosím, v pořádku, aby měl část domu zastavenou a účet zablokován, i když už nic nedluží? Děkuji Koblasová

Dobrý den, v uvedeném případě je pravděpodobně jedná o exekuci na vymáhání výživného do budoucna. Ta skutečně může být vedena až do doby, než se děti Vašeho manžela budou schopny samy živit (výžnivné tak může být hrazeno i po 18 roku věku, pokud např. dítě studuje VŠ). Pokud by částky výživného a náklady exekuce byly měsíčně hrazeny ze mzdy manžela, může podat návrh na částečné zastavení exekuce prodejem nemovitosti a / nebo postižením účtu. Exekutor mu však nemusí vyhovět. Jiná možnost je domluvit se s matkou dětí, aby exekuci zastavila, a hradit výživné bez ingerence a nákladů exekučního řízení.