Insolvence a auto

1 odpověď

Dobrý den, chystám se jít do insolvence. Mám dluh cca 630000Kč, můj příjem je 27000Kč čistého. Nemám žádný majetek, kromě auta, kterým dojíždím do práce. Auto má odhadní cenu kolem 120000Kč. Je možné, že mi insolvence auto zabaví? Do práce mohu dojíždět i autobusy, ale cenově mě to vyjde na víc než když natankuji benzín. Navíc dojíždíme do práce autem společně s přítelem, takže náklady jsou i nižší. Nebo bylo by lepší před podáním návrhu sepsat třeba s přítelem “kupní smlouvu” a auto mu prodat a přepsat na něj? Děkuji za odpověď

Otázka zpeněžení Vašeho automobilu, tj. Vašeho jediného hodnotnějšího majetku, zůstane v rámci insolvenčního řízení na rozhodnutí insolvenčního správce. Ten rovněž zhodnotí, s přihlédnutím k hodnotě vozidla, zda MHD představuje dostatečnou alternativu pro dopravu do Vašeho zaměstnání. Zpěněžení automobilu zůstává individuální otázkou v konkrétním insolvenčním řízení.