Exekuce majetku

2 odpovědi

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak je to s exekucí majetku, když nebydlím na již dané adrese cca 3 roky, a od tohoto roku mám hlášené trvalé bydliště na obecním úřadě. Má exekutor právo zabavovat majetek či označovat, v místě kde jsem bydlela anebo ne. Nemám žádný majetek, a jsem na rodičovské dovolené. Jsme v pronájmu, ale hlášena zde nejsem. Jsem na tom obecním úřadě. Děkuji za informaci.

Dobrý den, exekutor může zabavovat majetek dlužníka na všech místech, kde má oprávněně za to, že je uložen. Adresa bývalého bydliště je zaznamenána v Centrální evidenci obyvatel, kam má exekutor přístup. Vzhledem k tomu, že přepis trvalého pobytu na adresu ohlašovny, je často účelový, exekutor při vedení exekuce zpravidla bývalé bydliště navštíví. O adrese Vašeho pronájmu z úředních záznamů neví, takže pokud se ji nedozví jinak (např. od sousedů na Vašem posledním trvalém bydliště), takže na této adrese Vás a Vaše věci spíše hledat nebude.