Kdo se vztahuje do exekuce

2 odpovědi

minimálně 10let. Dluží mi peníze a já nevím, jestli se počítají také členové domácnosti, kteří se podílejí na jejím chodu. Paní už nějaké exekuce má, ale protože má trvalý pobyt jinde a její partner není její manžel a pobírá pouze rodičovský příspěvek, nemají ji to z čeho strhávat. Pokud by se však počítaly října všech členů, byla by šance dostat své peníze zpět? Nežijou bohužel v registrovaném partnerství. On jejich dluzích ví a dokonce ji v tom podporuje. Pořád žije v představě, že mu nic nemohou vzít, když jsou pouze partneři a ne manželé. Žijou všichni v jednou domě. Všichni se starají o malou dceru dlužníka. Všichni se podílí na chodu domácnosti. Ale exekuce je napsaná pouze na ni. Ona pobírá rodičovský příspěvek, její partner má brigádu, babička má důchod. Ona žádný majetek nemá, protože všechno vlastní její partner. On vlastní majetek a ona si na sebe bere dluhy. Co mám udělat, abych své peníze dostala zpět? Nejlepší by bylo, kdyby se počítaly příjmy všech členů domácnosti. Za jakých podmínek je to možné, pokud vůbec. Děkuji

Dobrý den, exekuci je možno vést pouze na majetek dlužníka nebo majetek ve společném jmění manželů, tj. dlužníka a jeho manžela.