Jsem jednou ze čtyř účastníků dědického řízení. Zbývající 3 účastníci na mne naléhají, abych se dědictví vzdala (aby tzv. vše zůstalo v jedné rodině - jde o nemovitost). Notářka požaduje, abychom se dohodli. Jaký bude další postup notářství, pokud se svého podílu na dědictví odmítnu vzdát? Děkuji za odpověď. Oldřiška.

ODPOVĚĎ:
Pokud se odmítnete podílu vzdát, notář musí dědické podíly převést na jednotlivé dědice zcela v souladu s tím, jak dědické podíly zjistil a pokud nebyla sepsána závěť, tak zcela v souladu se zákonem. Tedy budete mít na nemovitosti podíl společně s dalšími spoluvlastníky a pokud by ostatní spoluvlastníci chtěli, abyste podíl nevlastnila, museli by vás v rámci vypořádání podílového spoluvlastnictví z podílu vyplatit.