Podepsala jsem v dobré vůli matce plnou moc v dědickém řízení po taťkovi. Dědické řízení je nyní ukončeno a matka mi odmítá můj podíl poslat. Co mohu v této situaci (ještě) dělat? Můj podíl nechci v žádném případě matce přenechat. Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Doporučuji písemně matce plnou moc vypovědět s okamžitou účinností a vyzvat ji k vydání dědického podílu. Pokud tak matka neučiní, je možné vydání podílu nárokovat soudně.