Jde se z příkazní smlouvy vyvázat, odstoupit bez sankce? Nebo lze ji napadnout za neplatnou? Byla podepsána pouze elektronicky přes Signi. Po 3 dnech jsem zjistila, že tato firma je v podstatě další odnož Mm reality a pro tyto lidi nechci pracovat. Požádala jsem o ukončení smlouvy dohodou, ale bylo mi sděleno, že ano, ale sankce 40.000 Kč. Potřebuji to vyřešit. Děkuji. Miroslava.

ODPOVĚĎ:
Bohužel smlouvu můžete bez sankce pouze vypovědět s tříměsíční výpovědní lhůtou, jak je ve smlouvě uvedeno. Jedná se o smlouvu mezi podnikateli, odstoupení bez udání důvodu do 14 dnů se zde tedy neuplatní. Tedy odstoupení lze pouze pro podstatné porušení smlouvy, což zde v tomto případě není nebo dohodou, což oni podmiňují sankcí nebo výpověď s výpovědní lhůtou dle čl. IV. přiložené příkazní smlouvy.