Bankovní poplatek za dotaz exekutora na výši zůstatku na bankovním účtu Fio bank

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, konec mého oddlužení nabyl právní moci dne 10. března 2017. Účet mám vedený u Fio banky a ta si strhla poplatek 250 Kč zato, že se nějaký exekutor, který se nepřihlásil v insolvenčním řízení, ačkoliv tak měl učinit, dotazoval na můj zůstatek na účtě.
Vím, že jediná Fio banka si tento poplatek účtuje, ale přesto, po nabytí právní moci, má možnost kdokoliv, kdo se nepřihlásil, se takto dotazovat a třeba mi i zablokovat účet?
Vím, že asi jediná možnost je přejít k jiné bance, která si tyto dotazy na stav účtu neúčtuje, ale i přesto, má právo se po nabytí právní moci dotazovat na zůstatek mého účtu, někdo kdo se nepřihlásil?

Zdravím Vás, ono zde jde o to, zda tento exekutor vedl či vede exekuci na Váš majetek či nikoli. Pokud by exekuci vedl, tak se takto ptát může, neboť tak činí v průběhu exekuce. Pokud by však exekuce vedena nebyla, tak mám za to, že se takto ptát nemůže, neboť není pověřen k provedení exekuce.