Exekuce na plat, mzdu a účet současně - jak bude probíhat exekuce dál?

1 odpověď

Dobrý den,
měl bych dotaz (spíše vysvětlení), je na mě exekuce ve výší 22.000 Kč. Exekutor mi 01/2017 zablokoval účet na 22.000 Kč + dal exekuci na plat kdy už mi bylo za 2 měsíce strženo celkem 8900 Kč.
Takže jakmile si exekutor strhne z platu těch 22.000 Kč, tak se mi peníze na účtě odblokují nebo se odešlou i zablokované peníze + ta strhávaná částka z výplaty tím pádem mnohem více?
V bance mi k tomu zablokování napsali:
"Po nabytí právní moci tohoto exekučního příkazu odešleme peníze na účet exekutora."

Zdravím Vás, mám za to, že srážky ze mzdy budou ukončeny až bude exekuce zastavena, tedy až bude celá dlužná částka uhrazena. Částku 22.000,- Kč berte jako informativní, tolik byl dluh v době vydání exekučního příkazu k postižení účtu a srážek ze mzdy. Pokud na účtě tyto peníze máte, tak by po právní moci exekučního příkazu měly být tyto peníze zaslány exekutorovi a exekuce by tedy měla být zastavena z důvodu úhrady exekučně vymáhané pohledávky.