Zaplacení exekuce a odblokování platu, mzdy - kolik dní to trvá?

1 odpověď

Dobrý den,
přišla mi exekuce na plat, zaměstnavatel částku zadržel. Já exekuci zaplatila ve lhůtě 30 dní od doručení. Zajímá mě kdy mi bude částka od zaměstnavatele zase uvolněna, zda mám požádat exekutora o zrušení nebo je exekuce již zrušena tím že jsem dluh uhradila, Bude exekutor informovat zaměstnavatele o zrušení a v jaké době.
Děkuji A.

Zdravím Vás, pokud jste celou exekučně vymáhanou částku uhradila, bude lepší podat návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto návrhu uveďte, že jste celkovou vymáhanou částku uhradila v 30 ti denní lhůtě v souladu s výzvou povinnému k dobrovolné úhradě exekuce, a že tuto skutečnost dokládáte potvrzení o platbě, případně výpisem z účtu nebo kopií ústřižku složenky o úhradě exekuce. S ohledem na výše uvedené skutečnosti tedy žádáte o zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (z důvodu úhrady exekučně vymáhané pohledávky). Exekutor by měl o návrhu na zastavení exekuce rozhodnout do 15 dní ode dne doručení návrhu na zastavení exekuce exekutorovi. Exekutor by měl o zastavení exekuce z důvodu úhrady vymáhané částky rozhodnout i sám, ale pokud na toto rozhodnutí již déle čekáte, tak podejte návrh na zastavení exekuce viz. výše a vše urychlíte.