Součinnost zaměstnavatele při exekuci - sdělení čísla účtu zaměstnance s dluhy

1 odpověď

Je povinností zaměstnavatele sdělovat v rámci součinnosti exekutorskému úřadu číslo účtu zaměstnance, na které mu zasíláme mzdu a kterému se sráží exekuce a jeho telefonní číslo?
Děkuji.

Zdravím Vás, zaměstnavatel povinného je povinen výzvě soudního exekutora k poskytnutí součinnosti vyhovět, což znamená, že zaměstnavatel povinného by měl exekutorovi sdělit požadované údaje, Já osobně bych nesdělovala telefonní číslo zaměstnance. Číslo účtu bych asi sdělila, a to proto, aby exekutor věděl, zda mzda povinného je skutečně zasílána na účet povinného a nikoli na účet cizí.