Založení účtu v bance v insolvenci - nutný souhlas insolvenčního správce?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel je v insolvenci, může si založit osobní účet? Na který si nechá zasílat mzdu a hradit z ní závazky?
Povolit inkaso?
Děkuji a hezký den

Zdravím Vás, insolvence v podobě oddlužení založení osobního účtu dlužníku nebrání, neboť v oddlužení má dispoziční právo s majetkem dlužník.
Pokud by byl však způsobem řešení úpadku dlužníka konkurs, osobní účet bych si jako dlužník nezakládala, neboť v případě konkursu má dispoziční právo s majetkem dlužníka insolvenční správce.