Lhůta na ukončení insolvence zaplacením celého dluhu, závazku, pohledávky věřitele

1 odpověď

Dobrý den,
jsme z manželkou v insolvenci, koncem roku 2016 jsme prodali náš dům.
Pan insolvenční správce IS začátkem roku 2017 vyplatil zajištěného věřitele my následně vyplatili nezajištěné věřitele panu insolvenčnímu ve výši 100% včetně jeho odměny.
Do dnešního dne nemáme ukončenou insolvenci.
Chci se zeptat jestli má ČSSZ právo zadržovat nám peníze z důchodů a deponovat je na účet, že nám je po pravomocném ukončení insolvence vyplatí i přesto, že pan insolvenční správce ČSSZ psal dopis, že srážky mají být ukončeny.
Prosím poraďte nám co máme dělat.
Než rozhodne soud může trvat ještě dlouho.
Děkujeme moc za radu.

Zdravím Vás, zde je nutné, aby insolvenční správce soudu zaslal zprávu o splnění oddlužení a soud by měl vydat rozhodnutí o splnění oddlužení a současně by Vás měl osvobodit od placení pohledávek do insolvence nepřihlášených. Neboť je možné, že ČSSZ peníze deponuje dokud nebude rozhodnuto o splnění oddlužení, ačkoli by ČSSZ mělo stačit sdělení správce, aby nadále srážky z Vašich příjmů neprováděl.