Exekuce - zaměstnavatel měl zaplatit exekuci zaměstnance a peníze si nechal, firmu prodal

1 odpověď

Dobrý den,
od roku 2006 do roku 2013 jsem byla zaměstnaná jako servírka. V roce 2008 mi přišla exekuce na plat, za dlužné pojistné. Zaměstnavatel mi navrhl, že mi bude peníze za exekuci strhávat z platu a dluh uhradí. Dluh jsem mu měsíčně splácela, ale zaměstnavatel exekutorovi peníze neposlal. Dodnes ho uháním co se tedy bude dít.
Jsem na mateřské dovolené MD a nedávno jsem zjistila, že bývalý zaměstnavatel firmu prodal.
Po telefonátu s ním mi řekl, že prodal i můj dluh s tím, že ho další majitel jako podmínku, musí uhradit.
Samozřejmě k tomu nedošlo.
Co v takovém případě dělat?

Zdravím Vás, v tomto případě se budete muset obrátit se všemi listinami, které k věci máte na advokáta, neboť jsou-li Vaše tvrzení pravdivá, mám za to, že máte nárok na náhradu škody, kterou Vám bývalý zaměstnavatel způsobil tím, že srážky ze mzdy na účet exekutora nezasílal. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz.