1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
V zahraničí jsem dostal celkem kvalitní kopii hodinek značky Rolex. Nepotřebuji je, tak mě napadlo je prodat prostřednictvím inzerátu. Nejsem si ale jistý, jestli to není trestné. Děkuji, Zdeněk

ODPOVĚĎ:
Pokud chcete prodávat "kopii" tedy něco, co se tváří jako originál, není to originál a až při detailním odborném posouzení lze zjistit, že to není originál, dopustíte se porušování práv duševního vlastnictví (ochranná známka, patent firmy apod.) a takový postup Vám rozhodně nedoporučuji, protože je trestný.
Nedoporučuji Vám ani prodávat kopii, sice kupujícího neuvedete v omyl, ale porušení práv duševního vlastnictví bude zcela stejné.