Pracuji jako PRAKTICKÁ sestra na plný úvazek u jednoho zaměstnavatele (veřejná nemocnice). Mohu současně pracovat na poloviční úvazek jako VŠEOBECNÁ sestra na plný úvazek u jiného zaměstnavatele? Jakou maximální sazbu mohu mít u jednoho zaměstnavatele a u dvou různých zaměstnavatelů za stejnou pozici? Díky za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Ustanovení § 304 odst. 1 zákoníku práce říká, že zaměstnanci mohou vedle svého zaměstnání vykonávaného v základním pracovněprávním vztahu vykonávat výdělečnou činnost, která je shodná s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož jsou zaměstnáni, jen s jeho předchozím písemným souhlasem.
Porovnat je třeba nejen druh práce uvedený v pracovní smlouvě, ale i náplň práce.
Oba pracovní poměry by se posuzovaly zcela zvlášť. Pokud tou sazbou je myšlena mzda/plat, pak maximální odměna za práci nikde není stanovena. Záleží na vykonávané práci a na dohodě se zaměstnavateli.