1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Pokud expartner prodal byt s tím, že další nemovitost nekupuje (bydlí u své nové partnerky), má to vliv na výši alimentů?

ODPOVĚĎ:
Samotná skutečnost, že Váš bývalý partner prodal byt a peníze z prodeje bytu nepoužil na nákup jiné nemovitosti, ještě nemusí (automaticky) znamenat, že dojde k navýšení výživného. Jestliže je výživné stanovené soudním rozhodnutím, musel by o případném zvýšení výživného opět rozhodnout soud. Pokud chcete požádat o zvýšení výživného a tuto žádost odůvodnit hlavně tím, že má Váš bývalý přítel nyní k dispozici peníze z prodeje domu a zlepšila se jeho finanční situace, můžete se o to pokusit a žádost o zvýšení výživného podat. Soud ale bude při rozhodování o Vaší žádosti posuzovat celou situaci komplexně. Bude tedy zjišťovat, zda a jakým způsobem se od posledního určení výše výživného změnila Vaše finanční situace a situace Vašeho partnera, zda došlo k navýšení nákladů na výchovu a výživu vašeho dítěte (dětí) apod. Protože o Vaší finanční situaci ani o situaci Vašeho bývalého partnera nic dalšího nepíšete, bez znalosti bližších informací nelze na Váš dotaz jednoznačně odpovědět.