1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Ředitel školy nařídil suplovanou hodinu, přičemž v daném týdnu byl státní svátek, na jeden den ředitel vyhlásil ředitelské volno a na tento den nařídil ředitel učitelům povinné školení. Může mi ředitel tuto suplovanou hodinu označit jako suplování za odpadlou hodinu? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Ina.

ODPOVĚĎ:

Jestliže byla rozvržena hodina přímé pedagogické činnosti, která nebyla odpracována a důvod neodpracování nebyly překážky v práci, které jsou považovány za výkon práce podle § 348 zákoníku práce, pak suplovaná hodina "nahradí" tu hodinu, která nebyla odpracována jako hodina přímé pedagogické činnosti a nebude se jednat o tzv. přespočetnou hodinu.