Mám chatu, kdy místní zastupitelstvo zvýšilo daň nemovité věci na dvojnásobek s tím, že se nebude platit za svoz komunálního odpadu, kdy však popelnice dostali jen občané trvale přihlášení. My co máme zde jen chaty nemáme na popelnice nárok.

Připadá mi to jako diskriminace, kdy se mi zvýší poplatek na dvojnásobek pro tento účel a zároveň, kdy nejsem tzv. trvalák nedostanu popelnici. Prosím o Vaše stanovisko a případně radu jak dále postupovat?

ODPOVĚĎ:
Mám za to, že rozlišení mezi obyvateli s trvalým pobytem a bez trvalého pobytu by nemělo být problematickým z hlediska diskriminace.
Pokud si máte možnost popelnici koupit a nechat vyvážet komunálním svozem odpadu, neměla by být daná vyhláška být z tohoto hlediska v rozporu se zákonem.