Měl jsem jeden web, do kterého jsem přispíval ze začátku já, ale později jsme byli dva. Ty stránky ještě nebyli hotové, tak jsem mu půjčil svůj účet. On tam napsal něco, co neměl (popírání genocidy), někdo se toho chytnul a nahlásil to. Jelikož to byl můj účet jsem za to stíhán já. Kdo je ale z trestního hlediska za to opravdu odpovědný? Já nebo on? Nemám nikomu jak dokázat, že jsem články nepsal já. Web byl registrován na mě a měl jsem tam i svojí přezdívku. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Daná osoba by měla být zjistitelná pomocí IP adresy. Pokud přispíval z jiného počítače, lze snadno prokázat, že se nejednalo o Vás, ale cizí osobu, která se připojovala odjinud.
Odpovědný by měl být on, avšak za určité situace může být odpovědný i Vy jakožto provozovatel (pokud jste tento příspěvek zpozoroval a bez zbytečného odkladu neodstranil).