Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.148.687

Obvinění za prodej alkoholu mladistvým - mladistvý měl cizí občanský průkaz (na cizí jméno)

1 odpověď

Přišel mi dopis o Předvolání obviněného za přestupek, že jsem prodala alkohol určité osobě, která nedovršila 18ti let toho večera, kdy proběhl zátah policií v baru, kde jsem pracovala. Občanské průkazy jsem kontrolovali u všech a prodali alkohol pouze lidem starší 18ti let, ale přesto jsem obviněná. Jak se mohu proto bránit, když jsem si jistá, že jsem nikomu mladšímu 18ti let alkohol neprodala?

Dobrý den,

jste-li předvolaná k podání vysvětlení za podezření ze spáchání přestupku na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, uveďte, že jste požadovala před prodejem alkoholických nápojů předložení občanského průkazu. Nejlépe Vaše tvrzení podložte navržením nějakých svědků, kteří by Vám Vaše tvrzení mohli potvrdit, popř. je-li podnik, kde pracujete monitorován kamerami, tak příslušnou nahrávkou. Dále je možné, že alkoholický nápoj mladistvému koupila jiná osoba starší 18 let např. kamarád. V takovém případě nese odpovědnost tato osoba.