Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.148.718

Rešerže, poskytnutí cizího článku a autorské právo

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda může člověk s živnostenským oprávněním k rešeršským službám (v rámci rešerše) poskytnout zákazníkovi, kromě odkazu na příslušný článek, i jeho celé znění nebo jeho část (například celý vyfocený článek z novin), kde bude uvedená celá citace podle citační normy ISO 690. Děkuji.

Dobrý den,

osobně bych se takové služby vyvarovala, neboť v konečném důsledku můžete být obviněn z porušení autorských majetkových práv, kdy pouze autor nebo vydavatel (vykonavatel autorských práv) smí šířit své dílo. Jakékoli neoprávněné šíření autorského díla může být považováno za přestupek nebo i trestný čin.
Z toho důvodu bych Vám doporučovala se v rámci Vaší podnikatelské činnosti takovýmto jednáním z důvodu opatrnosti vyvarovat.