Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.148.622

Koupě auta, automobilu před podáním návrhu na oddlužení, insolvenci, osobní bankrot

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych zeptat zda když máme zhotovený návrh na insolvenci si můžu koupit ještě auto na splátky než to podáme. Pracují totiž v Rakousku a staré auto se nám rozbilo a potřebuju nové.
Můžete mi prosím poradit?

Dobrý den,

předpokládám, že v návrhu budete žádat o oddlužení. Pokud si vezmete půjčku krátkou dobu před zahájením insolvenčního řízení, mohlo by to být považováno za podvod, jelikož jste o svých dluzích už dlouho věděl a přesto jste si půjčil. Pokud si půjčíte takhle brzo před insolvencí, mohl byste se obhájit, bylo-li to na uhrazení základních životních potřeb Vašich a Vaší rodiny, nikoli však na koupi nového automobilu. Dále by tuto půjčku stejně jako ostatní mohl věřitel přihlásit v insolvenčním řízení a mohlo by se stát, že by vám to nemuselo vycházet se všemi dluhy na oddlužení a spadl byste do konkurzu.
Vzhledem k výše uvedenému doporučuji pořídit auto na jiného člena rodiny, který se nebude insolvenčního řízení účastnit a který je schopen danou půjčku splácet.
Detailní informace o insolvenci - vizte zde:

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/oddluzeni/