Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.147.887

Je možné využít exekutora při vymáhání dluhu na výživném, alimentech?

2 odpovědi

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na věci okolo výživného na dítě. Otec má soudně uděleno, že má platit výživné. Od soudu uplynuli dva měsíce. Soud mu udělil doplatit výživné i za období, po které sme nebyli spolu. Nyní dluh činí 24000.-. Jak mám postupovat když mi neplatí, je možné podat exekuci??za jak dlouho a kde? Děkuji Brychová

Na úvod si Vám dovolím zaslat odkaz na stránku o vymáhání dluhů, kde je uvedeno vše podstatné jak postupovat při vymáhání výživného od otce dítěte:
odkaz

Exekuci lze podat. Na exekuci - je nutné mít pravomocný rozsudek - nechte si na soudě vyznačit právní moc na rozsudku.

Nově od 1.1.2013 jsou pro vymáhání výživného příslušní soudní vykonavatelé, nikoliv již exekutoři. Žádejte o srážky ze mzdy povinného. Pokud víte, kde je povinný zaměstnán uveďte toto v návrhu na nařízení exekuce.