Nacházíte se v oblasti právní poradny, kde se zpracovávají jen exekuční a insolvenční dotazy. Nový dotaz můžete uložit ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů

Platba exekuce z jiného účtu

1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat moje přítelkyně platí tři exekuce vzhledem tomu že je nezaměstnaná a ani nemá svůj účet a peníze jí dávám já a ona pohledávky platí v bankách na účty exekutorů jak se dohodly ale
poplatky za složení peněz v bance jsou dost drahé. Je možné abych to platil já z mého účtu trvalým příkazem, nemůžou mi ohrozit nějak můj účet podotýkám
že moje přítelkyně se mnou nebydlí ani nemáme společný trvalý pobit. Moc děkuji

Dobrý den. Za povinného může exekuci uhradit kdokoliv. Pro exekuci přikázáním pohledávky z účtu u bankovního ústavu je rozhodné, kdo je osobou oprávněnou z vedení smlouvy. Proto není možné exekučně postihnout účet jiné osoby, než oprávněného, ačkoliv hradí exekuci za povinného.