Ve dnech 1.8. - 31.8.2024 není možné z důvodu dovolené uložit do exekučně-insolvenční poradny žádné dotazy.

Vyberte  Přehled dotazů

Postup ke sloučení exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
manželovi se sešlo více exekucí z kanceláře pojistitelů. Prosím poraďte, jak postupovat, jestli by nebylo možné exekuce sloučit.
děkuji

Dobrý den,
ke spojení exekucí zahájených stejným oprávněným (věřitelem) proti témuž povinnému může dojít přímo ze zákona nebo na návrh. Pokud Česká kancelář pojistitelů zahájila exekuční řízení u stejného exekutora, mělo by dojít ke spojení exekucí z úřední povinnosti (není-li nutné je v zájmu hospodárnosti vyloučit k samostatnému řízení). Jedná-li se o řízení zahájená u různých exekutorů, pak je třeba o sloučení exekucí požádat, resp. Váš manžel musí podat návrh na spojení těchto exekucí ke společnému řízení. Podmínkou je, že se jedná o pohledávky nepřevyšující 10.000,- Kč bez příslušenství. Návrh se podává u exekučního soudu, který pověřil vedením exekuce některého z exekutorů. V usnesení o spojení exekuční soud určí, který exekutor řízení povede. (Soud však nemusí návrhu na sloučení exekucí vyhovět z důvodu hospodárnosti, např. proto, že některá z vymáhaných pohledávek je již téměř vymožena, apod.). Obecný vzor návrhu na spojení exekucí můžete najít zde: https://exekuce.justice.cz/obecne-vzory-podani/.