Žádám vás o zpracování vzoru návrhu pronajímatele o určení nájemného, které je v místě a čase obvyklé. Důvodem zvýšení nájemného je zateplení domu. Děkuji, Karel

ODPOVĚĎ:
Ministerstvo pro místní rozvoj vydalo Průvodce k přechodu na smluvní nájemné, publikace je dostupná zde. Určení nájemného, včetně průběhu soudního řízení o určení výše nájemného je v publikaci obsaženo v kapitole 4. a 5.

Vzor návrhu pronajímatele na určení nájemného jsme vyhotovili, vzor je dostupný ke stažení zdarma zde.