Může být ve střetu zájmů předseda výboru SVJ, pokud je správcem domu, placen za obsluhu kotelny, která je ve vlastnictví SVJ? Děkuji, Rudolf

ODPOVĚĎ:
Ve střetu zájmů předseda být může, záleží na tom, co tímto střetem chcete napadnout. Pakliže by si předseda na schůzi společenství vlastníků bezdůvodně zvyšoval náklady za obsluhu kotelny nebo "dohazoval" nabídky (údržba, opravy kotelny, kotle) spřáteleným společnostem. Pokud se jedná "jen" o tzv. malpu domů, kdy se funkce obsazují z vlastních zdrojů a s výkonem funkce není problém, pak není co řešit.