Nájemce podá výpověď a odstěhuje se dobrovolně předčasně, podepíše předávací protokol, je možno po dobu výpovědní doby již pronajmout nemovitost jinému? Přičemž po dobu výpovědi dobrovolně platí původní. Děkuji, Vlastimil.

ODPOVĚĎ:
Pokud pronajmete byt novému nájemci, riskujete, že se starý nájemce bude domáhat zpět nájemného hrazeného za dobu, kdy je byt již znovu pronajímán, a to z titulu  bezdůvodného obohacení. Pokud s tím nebude starý nájemce mít problém, byt můžete novému nájemci pronajmout, pouze upozorňuji na možnost využití institutu  bezdůvodného obohacení ze strany nájemce.