Změna z centrálního vytápění na plynovou kotelnu, kterou budeme vlastnit, ale bude ve vedlejším domě musí odsouhlasit 100% vlastníku SVJ nebo stačí nadpoloviční většina. Děkuji, Karel.

ODPOVĚĎ:
Záleží jaká je úprava ve stanovách, pokud v tomto směru stanoví mlčí, pak dle nového občanského zákoníku již pro většinu hlasování není potřeba 100%  a dokonce ani jiná kvalifikovaná většina. Pro schválení postačí nadpoloviční většina přítomných hlasů, přičemž shromáždění je způsobilé usnášet se za přítomnosti vlastníků jednotek, kteří mají většinu všech hlasů, opět pokud ve stanovách není určeno jinak.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Kolik členů SVJ musí souhlasit se změnou vytápění z centrálního na plynovou kotelnu - 100% nebo nadpoloviční většina?