Mám dlouhodobě v nájmu garáž družstva, jehož jsem členem. Na nájemném jsem už zaplatila polovinu ceny garáže (cena 100.000 Kč), garáž bych si chtěla odkoupit do svého vlastnictví. Je nějaká možnost dohody nebo žádosti k předsednictvu družstva o zaplacení nižší ceny garáže. Kolaudace celé budovy včetně garáží proběhla v roce 2001. Cena garáže je od té doby stále stejná. Děkuji, Justýna.

ODPOVĚĎ:
Zákon neupravuje právo člena družstva na slevu při odkupu předmětu nájmu do osobního vlastnictví. Záleží tak pouze na stanovách družstva či rozhodnutí družstva, zda při odprodeji majetku nabídne členům družstva slevu.
Nic Vám však nebrání pokusit se družstvo požádat o přiměřenou slevu.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Nárok na slevu za koupi garáže od družstva družstevníkem platícím dlouhodobě nájem, nájemné