Otec je majitelem družstevního bytu, který chce přepsat na mě (dcera, bydlím s otcem již 18 let). S manželem si bereme hypotéku, aby jsme mohli byt odkoupit a ten následně peníze vyplatí bance. Byt se pak převede do osobního vlastnictví. Jakou smlouvu musím s otcem uzavřít?

Bylo mi řečeno, že je potřeba NABÝVACÍ TITUL K BYTU, ale nevíme, zda je to SMLOUVA DAROVACÍ NEBO KUPNÍ. Děkuji, Petra

ODPOVĚĎ:
Navývacím titulem k bytu, může být jak darovací smlouva, tak smlouva kupní. Ve Vašem případě navrhuji sepsat darovací smlouvu. Převod bude osvobozen od daně darovací, neboť jde o darování mezi příbuznými v linii přímé.