Jsme s manželem 36 let. Žijeme spolu a vlastníkem domu, ve kterém žijeme jsem pouze já. Zajímalo by mě, zda by bylo vhodné převést majetek také na manžela, či zda je to zbytečné, jak on mi říká. Máme dvě zaopatřené děti (35 a 27let). Případně prosím co by obnášel převod - finančně. Děkuji, Milena.

ODPOVĚĎ:
Pokud k tomu nemáte nějaký důležitý důvodu, na manžela bych dům nepřeváděl. Vhodnější varianta by byla převedení nemovitosti na děti, kdy se tímto vyhnou nákladům s případným dědickým řízením.
Pokud byste převáděla nemovitost, pak náklady budou tvořit odměna za sepsání darovací smlouvy (cca 2 tisíce Kč) a poplatek za podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí ve výši 1.000,- Kč.