Za svobodna jsem se stal vlastníkem družstevního bytu. V době manželství jsem doplatil anuitu v hodnotě asi 8.000 Kč a nechal si byt převést do osobního vlastnictví, kde jsem psaný i jako výlučný vlastník. V současné době to vypadá na rozvod a manželka tvrdí, že má nárok na polovinu bytu. Prosím o radu. Děkuji Leoš

ODPOVĚĎ:
Pokud jste byl členem družstva a jediným nájemcem bytu už před uzavřením manželství, nemá na vlastnictví bytu žádný vliv skutečnost, že byt byl přepsán do osobního vlastnictví až v době manželství, neboť byt by měl být přepsán do vlastnictví člena družstva, není-li dohodnuto jinak. Mám za to, že tedy není pravdou, že manželka má právo na polovinu hodnoty bytu, max. na polovinu investic investovaných do bytu za dobu manželství.