Za jakých podmínek mohu družstevní byt převést do osobního vlastnictví. Družstevníci o převod nejeví zájem, ale sousední vchody z bytového komplexu jsou již osobní. Co je k tomu potřeba a kolik by tento převod stál? Děkuji, Eduard.

ODPOVĚĎ:
Podmínky převodu družstevního bytu do soukromého vlastnictví člena družstva není upraven. V podstatě záleží na vůli orgánů družstva, zda tento převod "povolí" či nikoliv. Mohou si též stanovit libovolné podmínky. Z tohoto důvodu Vám ani nemohu blíže poradit.