Tchýně mi převedla peníze na můj účet na dočasnou dobu, není uvedeno jak dlouhá je dočasná doba. Tchýně je v současné době s demencí v domově důchodců a je stále svéprávná. Její syn, tedy můj manžel, si našel milenku a tyto peníze chce po mě vrátit. Dotaz: má na to právo?

ODPOVĚĎ:
Pokud není prokazatelné, o jaký právní titul se jednalo, tedy zda se jednalo o půjčku nebo dar, apod. , tak není důvod peníze vracet, a už vůbec ne manželovi. Jediný, kdo by mohl situaci řešit, je tchýně a pokud nevidíte důvod pro vrácení financí, pak titulem pro jejich poskytnutí je dar, který nemáte povinnost komukoliv vracet.