Otec mi daroval v roce 2005 nemovitost ve špatném stavu. Tuto jsem za své prostředky zrekonstruovala. V budoucnu se tento můj dar - nemovitost započte do celkového dědického podílu. Prosím o sdělení, jak se bude určovat její hodnota pro účely určení dědického podílu, když v době darování byla daleko nižší, než po provedené rekonstrukci na moje náklady. Děkuji, Eva

ODPOVĚĎ:
Pro účely započtení daru na dědický podíl je rozhodující hodnota daru v době darování. Pozdější rekonstrukce, kterou jste realizovala, nemá na hodnotu započtení daru vliv.