Bratranec mého otce zemřel dříve než náš otec, ale dříve než se vyřešilo dědické řízení, zemřel i náš otec. Dědické řízení našeho otce se již vypořádalo, ale v té době se nevědělo, že by otec měl dědit tento podíl. Poprosím o info, zda v tomto případě bychom měli s bratrem nárok na podíl? Děkuji

ODPOVĚĎ:

Pokud by byl otec jedním z dědiců a zemřel po bratranci, dle mého názoru nárok na podíl vzniká jeho dědicům, tedy předpokládám Vám. Bylo by tak nutné navrhnout znovuotevření dědického řízení po otci a tento nárok dovypořádat. Návrh se podává na soudu, který vedl dědické řízení po otci.