1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Lze podobně jako v řízení trestním podat stížnost pro porušení zákona v případě insolvence? Pokud ano, podle jako zákona či předpisu. Děkuji, Hanuš

ODPOVĚĎ:
Stížnost pro porušení zákona přímo v insolvenčním řízení není možné podat. Jsou zde ale jiné instrumenty obrany. Záleží zda máte na mysli postih vůči insolvenčnímu správci nebo postih proti dlužníku. Pokud dlužník neposkytuje součinnost v insolvenčním řízení, může být až i trestně stíhán. Pokud máte na mysli postih vůči insolvenčnímu správci, zde je oprávněn a dozoruje výkon činnosti insolvenční soud. Věřitelský výbor či zástupce věřitelů též dozoruje činnost insolvenčního správce.