Manžel po rozvodu vyhlásil osobní bankrot (insolvenci). Byla mu schválena. Dostali jsme s manželem úvěr v době manželství. Přesto, že mu byla insolvence schválena, začala banka vymáhat peníze po mě - po spoludlužníkovi. Je to možné? Děkuji, Naděžda

ODPOVĚĎ:
Ano, je to možné. Pokud nemáte vypořádáno společné jmění manželů SJM a jste na úvěrové smlouvě vedena jako spoludlužník, to co manžel v insolvenci neuhradí bude věřitel vymáhat po Vás. Doporučuji vypořádat společné jmění manželů SJM a pokud by toto nebylo v dohledné době možné (ze zákona jsou na to 3 roky ode dne právní moci rozvodu manželství, pak je možné podat na sebe návrh na oddlužení za splnění určitých podmínek, kdy výhodou je (velmi zjednodušeně řečeno), že byste z nezaplacené částky úvěru, která je po Vás věřitelem vymáhána uhradila pouze 30%.