Jako jednatel a společník v s.r.o. jsem se dostal do konkursu. Podepsali jsme směnku i jako avalisté s manželkou za úvěr jako fyzické osoby. Směnečným rozkazem jsme nuceni tuto částku zaplatit. Máme i dluhy za spotřebitelské úvěry. Povolí nám soud oddlužení, když není pro podnikatele.

Nebo alespoň manželce. Oba normálně pracujeme už u zaměstnavatelů. Nepodnikáme. Já jsem tedy ještě v jedné s.r.o. jako jednatel a společník, ale firma nevyvíjí činnost - není problém vystoupit. Děkuji, Petr

ODPOVĚĎ:
Manželce, pokud není podnikatelka a nemá dluhy z podnikání, by insolvenční soud za splnění dalších zákonných podmínek měl oddlužení povolit.
Vy, jelikož jste společník a jednatel s.r.o., které je v konkursu do oddlužení jít nemůžete.