Mám uzavřenou smlouvu o půjče, která byla splatná 31.1.2014. Byla uzavřena u notáře s přímou vykonatelností. Jak nejlépe prodloužit tuto smlouvu, aby mě 31.1.2017 nepropadla (po 3 letech) a aby nebylo porušena možnost přímé vykonatelnosti dle notářského zápisu?

Stačí uznání dluhu, nebo nějaký dodatek k původnímu notářskému zápisu tak, aby tento zůstal dále v platnosti další 2 roky? Děkuji za odpověd. Mojmír

ODPOVĚĎ:
Doporučila bych opět ošetřit notářským zápisem a dohodnout zde delší promlčecí dobu. Tedy určitě opět navštívit notáře, nesepisovat si nic sami.