Po pokousání volně pobíhajícím cizím psem (ve snaze ochránit svého psa) jsem měla další komplikace (trombóza, kterou navíc doktor v nemocnici nerozpoznal a poslal mě domů), hospitalizace a majitelka psa zřejmě dostala strach (od začátku se navíc chová velice arogantně) a začala tvrdit, že mě nepokousal její, ale můj pes – existuje nějaká možnost, jak dokázat, který pes to byl?

Rekonstrukce, odhad otisku zubů nebo něco podobného? Soudní znalec? Děkuji, Kristýna

ODPOVĚĎ:
Je zde možnost, pokud jsou k dispozici dostatečné podklady, provedení Vámi zmiňovaného znaleckého posudku. Dostatečnými podklady rozumějte lékařské zprávy, fotodokumentaci zranění, apod. Kvalita a rozsáhlost potřebných podkladů je rozhodující pro úspěšnost vyhotovení takového znaleckého posudku.
Znalecký posudek by musel být vyhotovený znalcem zapsaným v seznamu znalců – seznam přístupný zde http://datalot.justice.cz/justice/repznatl.nsf/$$SearchForm?OpenForm.
Jinak přichází v úvahu svědecká výpověď, pokud útoku přihlížela třetí osoba.