Náklady vzniklé před začátkem podnikání: mám možnost v Austrálii nakoupit a dovést do ČR zboží, které bych chtěla v ČR prodávat. Momentálně nemám ŽL, ten bych během dvou měsíců zřídila a prodej bych měla jako vedlejší příjem k mému zaměstnání. Chci se Vás zeptat, mohu toto zboží v částce cca 50 tis. Kč vložit do nákladů jako náklad vzniklý před začátkem podnikání? Za odpověď předem děkuji a přeji pěkný den. Jarmila

ODPOVĚĎ:
Zásoby pořízené v kalendářním roce a v roce předcházejícím roku, ve kterém bylo zahájeno podnikání, můžete uplatnit do daňově uznatelných výdajů. Pokud však budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů, jsou tyto výdaje již v paušálních výdajích zahrnuty.