Chtěli bychom prodat rodinný dům, který vlastníme méně než 2 roky a příjmy z prodeje bychom chtěli následně využít pro financování novostavby. V jaké lhůtě musí být prostředky získané prodejem nemovitosti využity na uspokojení bytové potřeby, abychom nemuseli odvádět daň z příjmu? Bude po nás potom někdo požadovat doložení tohoto způsobu využití finančních prostředků? Děkuji, Dana.

ODPOVĚĎ:
Finanční prostředky musíte použít nejpozději do konce následujícího kalendářního roku po jejich obdržení. Finanční úřad se Vám nejspíše ozve a bude chtít zdůvodnit, proč jste prodej domu nezdanili. Budete tedy předkládat důkazní prostředky.