Po smrti svého otce jsem zdědila podíl v bytě, který obýval se svou druhou ženou (v bytě spolu bydleli přes 30 let). Ráda bych ji podíl darovala. Musím platit daň? Děkuji Alice.

ODPOVĚĎ:
Z titulu nabytí majetku v rámci dědictví neplatíte žádnou daň, protože nabytí dědictví je osvobozeno od daně z příjmů. Vy samotná nebudete z titulu darování muset nic platit, obdarovaná, pokud to byla manželka Vašeho otce, tak by se na ni mělo vztahovat osvobození z nabytí daru od daně z příjmů podle § 10 odst. 3 písm. c) bod 1. zákona č. 586/1992 Sb. , o daních z příjmů, protože jde o darování od dítěte manžela.